Logo

Atrakcje

Atrakcje

[activities catid=”2″]

[dblline]

[sec_title3 t3head=”Gdzie się wybrać”]krótki przewodnik po okolicy – bliższej i dalszej [/sec_title3][one_half_column][accordion acctitle=”Na rower lub pieszo” class=”x”]

Wybierz się na godzinny spacer by obejrzeć górujący nad przełomem Kwisy zamek Rajsko. Starannie odrestaurowany w ostatnich latach, umiejscowiony w gęstym lesie stanowi obowiązkowy cel wycieczek po okolicy. Nie tylko dlatego, że strzeże zapierających dech w piersi urwisk a jesienią jest sąsiadem dla licznie rosnących u jego podnóża borowików. Jeśli jesteś spragniony dalszych wrażeń – kontynuuj spacer aż dotrzesz na  Zamek Czocha po drugiej stronie Jeziora Leśniańskiego. Odkryj dla siebie tę monumentalną budowlę, którego historię z czasów wojny często zgłębiał Wołoszański a jego mury gościły liczne ekipy filmowe i sprawdź czy słusznie jest nazywany polskim Hogwarthem. W drodze powrotnej zatrzymaj by podziwiać zabytki architektury hydrologicznej: dwie zapory wodne z początku XX wieku.

[/accordion][/one_half_column][one_half_column][accordion acctitle=”Wycieczki na cały dzień”]

Praga | Doświedczenie autentycznej historii Stolica Czech ze swoimi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą jest na wyciągnięcie ręki: zaledwie 1,5h samochodem. Jeśli jednak taka wyprawa za południową granicę nie jest Twoim marzeniem – do wyboru masz choćby fascynujący Zamek Frydland i jego bogate eksponaty. Warte odwiedzenia pozostaje też Drezno – Stolica Saksonii . Zniszczona w trakcie nalotów pod koniec II Wojny Światowej z każdym rokiem odzyskuje utracony splendor. Bliżej za niemiecką granicą jest kameralne Bautzen / BudziszynDolina Pałaców i Ogrodów | polska Dolina Loary to kilkadziesiąt odrestaurowanych zamków, pałaców i dworów zlokalizowanych w Kotlinie Jeleniogórskiej w niezwykłym otoczeniu Karkonoszy i Rudaw. Aż 11 obiektów zostało wpisanych na Pomnik Historii Prezydenta RP. Ten jeleniogórski park kulturowy zwany potocznie polską Doliną Loary na powierzchni zaledwie 102 km kw chroni najpiękniejsze pałace, zamki i dwory w Polsce: gotyckie zamki i wieże obronne, renesansowe dwory, barokowe pałace i XIX-wieczne, neogotyckie, neorenesansowe i klasycystyczne rezydencje, wzniesione przez najwybitniejszych architektów epoki. To wspaniała podróż w czasie i wspaniała część Europy!

 

[/accordion][/one_half_column]


Dodaj komentarz

Copyright 2018